כללי התכנית

מבוא

 1. הר הבית והמקדש יקרים וחשובים לנו מאוד.
 2. אנו רוצים לברר את ההלכה למעשה, מהמקורות הראשונים ועד לפסיקה המקובלת בימינו.
 3. חשוב לנו להקפיד על כללי ההלכה ללא מורא מאיש.
 4. חשוב לנו לבצע מחקר אמיתי ורציני.
 5. חשוב לנו שהמחקר יתמקד בשאלות הלכתיות מעשיות.
 6. חשוב לנו שהמחקר לא יתמשך יותר מדי זמן, אלא ייקבע לו יעד ברור לא רחוק.
 7. חשוב לנו שמי שהנושא חשוב לו יוכל לקבל את המחקר.
 8. חשוב לנו שהמקורות העומדים ברקע המחקר יהיו נגישים לכל המעיין.
 9. חשוב לנו שהמחקר יהיה כתוב בצורה בהירה וברורה. פרקי בירור קצרים, וכותרות משנה בתוך כל פרק.
 10. חשוב לנו שכל אדם יוכל להבין את המסקנות העולות מן המחקר.

 

הדרך

 1. בשעה טובה פתחנו לפני כעשרה חודשים את תכנית המנויים – דורשי המקדש.
 2. כל מנוי מקבל בכל ראש חודש מערך שלם, הכולל ארבעה דברים: א. חוברת מקורות. ב. חוברת בירורים הלכתיים (ועד עכשיו המנויים קבלו שתי חוברות). ג. מדריך מעשי מקוצר. ד. סרטוני הסבר קצרים.
 3. באופן זה המנוי יכול לראות על מה מתבססים פסקי ההלכה במדריך המעשי, ומהו המקור לכך.
 4. חוברות וסרטונים אלו נשלחים למנויים בלבד, ואינם מופצים במקומות נוספים.
 5. מערך זה נשלח בדואר האלקטרוני בלבד.

 

קבוצת הדיון

 1. למנויי דורשי המקדש המעוניינים בכך, נפתחה קבוצת גוגל לשם דיונים בדרישת המקדש.
 2. במהלך החודש נשלחים בקבוצה פרקי בירור, וחומר נוסף הנוגע לנושאי הדיון.
 3. למשתתפי הקבוצה שלושה יתרונות: א. השתתפות בדיון על הבירור, שישפיע על הניסוח הסופי. ב. הם יכולים לראות את התפתחות המחקר במהלך החודש, ולא צריכים לקבל את הכל ככמות גדולה בבת אחת בסוף החודש. ג. הפרקים והדיונים נשמרים אצלם בדואר האלקטרוני. מי שאינו מנוי בזמן, לא יוכל לקרוא את הדיונים מחודשים קודמים, כי אני מוחק אותם מדי חודש.
 4. כמובן, שמי שרוצה יכול לשלוח לי הערות באופן אישי במהלך החודש – ואני בהחלט מתחשב בהם לקראת הגשת החוברות בראש חודש (הערות שאני מקבל אחרי ראש חודש נשמרות אצלי לעריכה עתידית נוספת).
 5. חסרון אחד למשתתפים, שאם הם קוראים את המובא במהלך החודש ולא בסופו, הם עלולים לפספס תיקונים משמעותיים שייעשו במהלך החודש, עד לפרסום הנוסח הסופי. אז גם מי שקרא במהלך החודש, כדאי שיעבור שוב על החוברות בסוף החודש. ובכל אופן, יש חלקים נרחבים המתפרסמים בראש חודש, שאינם מתפרסמים בקבוצת הדיון במהלך החודש.

 

ענייני ממונות

 1. בשביל להקל על מנויים חדשים, שלא תמיד בטוחים מה מצפה להם, אני מעניק אחריות לחודש על המנוי – והיינו, כל מנוי, שמסיבה כלשהיא אינו מרוצה מהמנוי, יכול להודיע לי בתוך שלושים יום מרגע עשיית המנוי, והוא יוכל לקבל את כספו בחזרה.
 2. מכון המקדש מעניק מתנה לכל מי שעושה מנוי לדורשי המקדש – שני כרטיסי כניסה לתערוכת כלי המקדש של מכון המקדש. מנוי שמסיבה כלשהיא לא קבל את כרטיסי הכניסה, מתבקש להודיע לי, על מנת שאוכל לוודא מול מכון המקדש את קבלת הכרטיסים על ידו. אפשרויות השימוש בכרטיסים נקבעות על ידי מכון המקדש בלבד, ואם יש טענות בעניין, הם ורק הם הכתובת לעניין.
 3. זכויות היוצרים של החוברות והסרטונים הם שלי בלבד. אין רשות לאיש לפרסמם או לשלוח אותם או חלקם לאנשים שאינם מנויים – פרט לחריגות המצוינות בעמוד השער של החוברות.
 4. אפשרות רכישה של מערכי מחקר על חודשים קודמים תתפרסם באתר זה.
 5. כל טענה ממונית שעבורה יהיה צורך בהכרעה של בית דין, תידון בפני בית הדין של המועצה הדתית קדומים, ועשיית המנוי כמוה כחתימה על הסכם לבוררות בפני בית דין זה.

 

לינק לדף תשלום